BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kaszált a kötelezőkön a KÖBE

A Közlekedési Biztosító Egyesület (KÖBE) tavaly 2,16 százalékkal 7,6 milliárd forintra növelte díjbevételét, amelynek túlnyomó része - mintegy 95 százaléka - a kötelező gépjármű felelősségbiztosításból (kgfb) származott.

2009. május 25. hétfő, 17:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A több mint 6 milliárd forintos befektetési állományt kezelő egyesület küldöttgyűlése 75 millió forintos mérleg szerinti eredményt fogadott el, amelyet a jegyzett tőke emelésére fordítottak. A kötelező-piacon 5,75 százalékos részesedéssel rendelkező egyesület tulajdonosi fóruma szerint sikeres volt a kgfb mellé köthető casco új módozatának a bevezetése.

Az elmúlt esztendőben a KÖBE több mint kilencezer esetben összesen 3,4 milliárd forintot fizetett ki kárrendezés címén.

A több mint másfél milliárd forintos saját tőkével rendelkező egyesülettel megújította szerződését a világ két legnagyobb viszontbiztosítója, a Swiss Re és Munich Re.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet