A hatvani szocialista frakció a HospInvest bejelentésére reagálva olyan javaslatot terjeszt csütörtökön a képviselő-testület elé, amely szerint egy önkormányzati tulajdonú kft. működtetné a jövőben a kórházat. Az MTI tudósítása szerint ez a társaság a Hatvani Kórház Egészségügyi Kft. valamennyi dolgozóját átvenné.
Az összesen öt magyarországi kórházat üzemeltető HospInvest Zrt. április elején kért csődvédelmet, azt követően, hogy tartozása fejében a CIB Bank több mint egymilliárd forintot emelt le bankszámlájáról. Nem sokkal ezelőtt az Európai Fejlesztési és Újjáépítési Bank (EBRD) jelentette be, hogy eladja a cégben birtokolt 30 százalékos üzletrészét.
A pénzintézet 2007-ben négymillió eurót fizetett a HospInvest-papírokért, ugyanis az EBRD akkor még komoly reményeket fűzött a magyarországi egészségügyi rendszer reformjához. A tavaly márciusi népszavazás eredménye nyomán azonban olyan mértékben romlottak a HospInvest üzleti kilátásai, hogy a bank kénytelen volt felülbírálni a céggel kapcsolatos stratégiáját.
A hatvani önkormányzat a HospInvest leányvállalatával 2006-ban kötött húsz évre szóló szerződést, amelyet tavaly egy jelentős fejlesztési kötelezettségeket magában foglaló stratégiai együttműködési tervvel egészítettek ki. A szerződés szerint abban az esetben, ha a HospInvest nem tudja megvalósítani a fejlesztéseket, 90 napos felmondási határidővel megszüntethető a megállapodás.
