BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbukhatja a hatvani kórházat a HospInvest

A szocialista többségű városvezetés visszavenné a HospInvest Zrt.-től a hatvani kórház üzemeltetését, miután a társaság elnöke elismerte, hogy nem tudják megvalósítani a korábban vállalt fejlesztéseket - jelentette be Érsek Zsolt polgármester.

2009. május 25. hétfő, 19:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hatvani szocialista frakció a HospInvest bejelentésére reagálva olyan javaslatot terjeszt csütörtökön a képviselő-testület elé, amely szerint egy önkormányzati tulajdonú kft. működtetné a jövőben a kórházat. Az MTI tudósítása szerint ez a társaság a Hatvani Kórház Egészségügyi Kft. valamennyi dolgozóját átvenné.

Az összesen öt magyarországi kórházat üzemeltető HospInvest Zrt. április elején kért csődvédelmet, azt követően, hogy tartozása fejében a CIB Bank több mint egymilliárd forintot emelt le bankszámlájáról. Nem sokkal ezelőtt az Európai Fejlesztési és Újjáépítési Bank (EBRD) jelentette be, hogy eladja a cégben birtokolt 30 százalékos üzletrészét.

A pénzintézet 2007-ben négymillió eurót fizetett a HospInvest-papírokért, ugyanis az EBRD akkor még komoly reményeket fűzött a magyarországi egészségügyi rendszer reformjához. A tavaly márciusi népszavazás eredménye nyomán azonban olyan mértékben romlottak a HospInvest üzleti kilátásai, hogy a bank kénytelen volt felülbírálni a céggel kapcsolatos stratégiáját.

A hatvani önkormányzat a HospInvest leányvállalatával 2006-ban kötött húsz évre szóló szerződést, amelyet tavaly egy jelentős fejlesztési kötelezettségeket magában foglaló stratégiai együttműködési tervvel egészítettek ki. A szerződés szerint abban az esetben, ha a HospInvest nem tudja megvalósítani a fejlesztéseket, 90 napos felmondási határidővel megszüntethető a megállapodás.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet