BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A fiatalok félnek a legjobban a netbankoktól

A tavalyi növekedés ellenére még mindig kevesen intézik bankügyeiket az interneten Magyarországon - derül ki a Scale Research kutatásából.

2009. május 25. hétfő, 17:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A félévente végzett felmérés legfrissebb eredményei szerint a bankkapcsolattal rendelkezők alig 9 százaléka használja az internetbanki szolgáltatásokat, a felhasználók száma az elmúlt egy évben 4,3 százalékkal emelkedett. A legdinamikusabban a 36-49 éves korosztály nyitott az online pénzügyi megoldások irányába: ebben a felhasználó korcsoportban 8 százalékkal nőtt az interneten bankolók aránya, míg a 18-35 éves korosztályban a növekedés ettől 2 százalékkal maradt el.

A Scale Research szerint a "netbankolók" száma a gazdasági visszaesés ellenére is töretlenül emelkedik, a leggyorsabban a magasan iskolázottak körében nő az online szolgáltatások használata. Bár a nagyvárosok és a vidéki felhasználók száma egyformán nő, az egyes pénzintézetek, illetve termékek népszerűségében nagyobb eltérés figyelhető meg.

A felmérést végző cég szerint enyhült az internetes bankolással kapcsolatos felhasználói bizalmatlanság, de feltételezhető az is, hogy egyre többen keresnek gyorsabb és olcsóbb formát a pénzügyek intézésére. A felhasználók mintegy 90 százaléka a számlatörténet megtekintése funkciót használja a leggyakrabban, 66 százalékuk az egyszeri forint átutalást választja, emellett pedig a csoportos átutalási megbízás, a csekk befizetés és a mobiltelefon feltöltés a legnépszerűbb szolgáltatás.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet