Ötven embert küldenek el a Tondach két békéscsabai cserépgyárából az év végéig a gazdasági válság miatt - írta a Békés Megyei Hírlapot idézve az MTI-Eco.
Az ötven emberből tizenhatnak van határozatlan időre szóló szerződése, a többieket határozott időre vették fel - nyilatkozta a lapnak Felegyi Mihály műszaki igazgató. Hozzátette: az idősebbek közül akit lehet, nyugdíjba küldenek és kifizetik előnyugdíjazásuk költségeit.
A cserépgyár második békéscsabai üzeme idén tavasszal készült el, a beruházás értéke mintegy tizenöt milliárd forint volt.
