BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Parkolókat épít a MÁV

Az állomások jelenleg kihasználatlan területein 13 ezer parkolót alakítana ki a MÁV.

2009. május 22. péntek, 08:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A parkolási piac vezető vállalkozásának címére tör a MÁV: elővárosi állomásain 13 ezer parkolót alakítana ki - írja a Népszabadság. A vasúttársaság nemrég parkolók kiépítésére egymilliárd forintot nyert a regionális operatív program pályázatain. A keret felhasználásával mintegy 1500 gépkocsi, 710 kerékpár biztonságos, őrzött tárolását teremthetik meg az állomások jelenleg kihasználatlan, vasútüzemhez nem használt területein. Nagykátán 80, Cegléden 100, Rákoshegyen 130, Budafokon 140 P+R parkoló épülhet. Összesen 110 állomáson terveznek új parkolót építeni. A programhoz 5-7 milliárd forintos támogatással számolnak, melynek keretében 11 300 gépkocsi és 3900 kerékpár tárolására teremtenének lehetőséget.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet