BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több milliárdos osztalékot fizet a Magyar Posta

A társaság a 2008-as eredménye után 4,5 milliárd forint osztalékot fizet tulajdonosának, a magyar államnak.

2009. május 20. szerda, 14:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács szerdán elfogadta a Magyar Posta Zrt. 2008-as, konszolidált beszámolóját. Részben az MP leányvállalatainak teljesítményének köszönhetően, a postai szolgáltató eddigi legsikeresebb pénzügyi évet zárta. A cég tavalyi árbevétele meghaladta a 197,48 milliárd forintot, amely 6,1 százalékos bővülést jelent a megelőző évi 186,04 milliárdhoz képest. Az MP 8,26 milliárd forint üzleti eredményt ért el a 2007-es 5,87 milliárd forint után.

Pénzügyi szolgáltatásokból 2008-ban 55,3 milliárd forint árbevételre tett szert a társaság, míg a levélpostai szolgáltatásokból származó bevételek 7 százalékkal 85 milliárd forintra nőttek egy év alatt. A cégcsoport tavalyi 9,07 milliárd forint adózás előtti eredménye 47 százalékkal haladja meg a 2007-es 6,15 milliárd forintot. A társaság a 2008-as eredménye után 4,5 milliárd forint osztalékot fizet tulajdonosának, a magyar államnak.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet