A médiahatóság ügyrendje szerint ilyen indoklással szinte korlátlan ideig el lehet odázni egy kérdés tárgyalását. A két országos kereskedelmi csatornának a hónap végéig kell befizetnie a koncessziós díjat: ennek évi kétmilliárd forinthoz közelítő összegét már többször kérték csökkenteni.
A médiahatóság előtt ugyanakkor két emelési javaslat is szerepel: a KDNP-s testületi tagé és a Duna Televízió elnökéé. Egyikük a működtető társaságok nagyon komoly nyereségével, míg másikuk esztétikai okokkal érvelt.
