BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágábban vesz, mégsem emel gázárat az Emfesz

Az Emfesz Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi és Szolgáltató Kft. számára most előnyösebbnek látszik az E.On Földgáz Trade Zrt.-től venni a gázt, ami ugyan drágítja a beszerzést, de a cég ennek ellenére sem emeli meg a fogyasztóinak az árat - mondta Gallyas Igor, az Emfesz szóvivője az MTI-Econak.

2009. május 12. kedd, 16:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szóvivő szerint e megoldás előnyösebb, de "versenyben van" az is, hogy hosszabb távon az új tulajdonos, a svájci bejegyzésű RosGas AG szállítsa a földgázt. A többletköltséget az Emfesz a nyereség terhére vállalja, mert sem a lakossági, sem az egyéb fogyasztóknak nem akar árat emelni.

Az Emfesz május 7-én jelentette be, hogy a svájci bejegyzésű RosGas AG tulajdonában került a Dmirtij Firtas ukrán üzletember érdekeltségébe tartozó ciprusi bejegyzésű Mabofi Holdingtól.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet