A kormányfő közölte, az intézkedésekkel a külföldön, a magyarországinál jóval alacsonyabb adózású helyeken keletkező profitot és vagyonokat is bevonják a magyar adózási körbe. Megadóztatják azokat is, akik más országban akarják megfizetni a jövedelmük után az adót - tette hozzá. Bajnai szerint minden cégvezetőnek az a törekvése, hogy lehetőségeihez képest a legmagasabb profitot érje el, ezért nehéz kárhoztatni azokat a vezetőket, akik élve az európai uniós tagságból adódó lehetőséggel a legkedvezőbb adózású helyen alapítanak cégeket.
A kormányfő megjegyezte, az állam jól tette volna, ha korábban lép ebben az ügyben. A kormány feladata az is, hogy minél alacsonyabb legyen Magyarországon az adózás, mert így annál kevésbé ösztönzik a jövedelmek külföldre vitelét - idézte a kormányfő szavait az MTI.
