BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Szurgut továbbra is hallgat

A MEH továbbra is várja a válaszokat az orosz olajvállalattól, aki úgy látszik nem hajlandó közölni részvényesei adatait.

2009. május 11. hétfő, 09:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol ötödét megvásárló orosz Szurgutnyeftyegaz az ügylet kapcsán továbbra is hallgat - írja a Népszabadság. A Mol legnagyobb egy kézben lévő, 21,3 százalékos részvénypakettjét a múlt hónap elején megszerző orosz olajvállalat ugyanis továbbra sem válaszol a Magyar Energia Hivatalnak (MEH) a részvényeseket, illetve a vezető tisztségviselők kilétét firtató kérdéseire. A Népszabadság értesülései szerint, a MEH-nél továbbra is határidő nélkül várják a választ, érdemi adatok nélkül viszont "nem veszik tudomásul" a tulajdonszerzést. Emiatt viszont a Szurgutnyeftyegaz nem kerülhet bele még a Mol részvénykönyvébe sem, hivatalosan nem lehet jelen és nem szavazhat a közgyűlésen. Osztalékra ugyan jogosultak az oroszok, de az idén nem fizet osztalékot a Mol. Noha az új orosz tulajdonos e tárgyban eddig nem nyilatkozott, ottani értesülések szerint a Szurgutnyeftyegaz saját adatait ilyen mélységben nem kívánja közölni. Érdemi kapcsolatot egyébként az orosz cég a Mol igazgatóságával sem vett fel.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet