BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még kielégítő a magyar bankok helyzete

Király Júlia MNB-alelnök szerint a hazai pénzintézetek tőkemegfelelési mutatói kielégítőek. Ennek ellenére a magyar bankok az újabb megrázkódtatásokat nehezen viselnék.

2009. május 7. csütörtök, 11:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke szerint a hazai pénzintézetek Tier 1-es és Tier 2-es tőkemegfelelési mutatói, és a bankoknál lévő kockázatos eszközállomány mértéke alapján számolt tőkemegfelelési mutatói (CAR) jelenleg kielégítőek. Király Júlia azonban felhívta a figyelmet arra, hogy egyes hazai bankok egy újabb válsághullámmal nehezen boldogulnának, a sokk-elnyelési kapacitásukat javítani kell - írta a Reuters. 

Király szerint a bankokra leselkedő legnagyobb veszély továbbra is a várakozásoknál nagyobb gazdasági visszaesés, illetve az ennek nyomán leértékelődő minőségű portfóliók, valamint a növekvő likviditási és szolvencia-kockázatok lehetnek. Az alelnök szerint a magyar bankok tőkehelyzete jelenleg kielégítő.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet