Mint arról a Napi Gazdaság korábban már beszámolt, az RTL Klub és a Tv2 is azzal a kéréssel fordult a médiahatósághoz, hogy jelenlegi - 1,78 milliárd, illetve 1,96 milliárd forintos - koncessziós díjnál mintegy felével kevesebbet kelljen befizetnie az ORTT-hez tartozó Műsorszolgáltatási Alapba.
A tévécsatornák kérelme nagy vihart kavart média-berkekben: az MTV hétfői közleményében élesen kikelt a lehetséges díjcsökkentés ellen, egyes szakmai vélemények szerint a kereskedelmi tévéknek nyújtott engedmény pusztán profitmentés lenne, amely közvetlenül egyetlen munkahely megtartását sem szolgálja.
Majtényi László ORTT-elnök véleménye szerint egyébként a teljes magyarországi médiarendszer bedőlhet a díjcsökkentés nyomán.
Nem született határozat a keddi testületi ülésen az országos földfelszíni kereskedelmi rádiós műsorszolgáltatási jogosultságok, vagyis a Sláger Rádió és a Danubius frekvenciájának ügyében sem, a testület legkevesebb 30, legfeljebb 60 napon múlva új szavazást tart. Az RTL Klub és a Tv2 koncessziós díjáról jövő heti testületi ülésén szavaz az ORTT.
