BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még drágán mérik a koncessziót

Az Országos Rádió és Televízió Testület keddi ülésén sem született döntés a két országos kereskedelmi tévécsatorna koncessziósdíj-csökkentési kérelméről.

2009. május 5. kedd, 18:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mint arról a Napi Gazdaság korábban már beszámolt, az RTL Klub és a Tv2 is azzal a kéréssel fordult a médiahatósághoz, hogy jelenlegi - 1,78 milliárd, illetve 1,96 milliárd forintos - koncessziós díjnál mintegy felével kevesebbet kelljen befizetnie az ORTT-hez tartozó Műsorszolgáltatási Alapba.

A tévécsatornák kérelme nagy vihart kavart média-berkekben: az MTV hétfői közleményében élesen kikelt a lehetséges díjcsökkentés ellen, egyes szakmai vélemények szerint a kereskedelmi tévéknek nyújtott engedmény pusztán profitmentés lenne, amely közvetlenül egyetlen munkahely megtartását sem szolgálja.

Majtényi László ORTT-elnök véleménye szerint egyébként a teljes magyarországi médiarendszer bedőlhet a díjcsökkentés nyomán.

Nem született határozat a keddi testületi ülésen az országos földfelszíni kereskedelmi rádiós műsorszolgáltatási jogosultságok, vagyis a Sláger Rádió és a Danubius frekvenciájának ügyében sem, a testület legkevesebb 30, legfeljebb 60 napon múlva új szavazást tart. Az RTL Klub és a Tv2 koncessziós díjáról jövő heti testületi ülésén szavaz az ORTT.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet