BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Alelnökein spórol a Duna TV

Három alelnöke közül kettőt menesztett a Duna Telelvízió Zrt. elnöke.

2009. május 5. kedd, 17:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Cselényi László tájékoztatása szerint Pörös Géza korábbi pozíciójában, vagyis kulturális igazgatóként a cégnél marad, míg az innovációért felelős Pomezanski György közös megegyezéssel távozik a televíziótól - írta az MTI. A közmédium elnökének terveiben csupán egy, kulturális ügyekért felelős alelnöki pozícióval számol, így a pozíciójában most meghagyott Szekeres László várhatóan gazdasági főigazgatói pozícióban dolgozik tovább.

A vezetőségben végrehajtott és tervezett változásokkal Cselényi szerint spórolnak a pozíciókkal és a csatorna küldetését is jobban meg lehet fogalmazni. Az elnök által említett alelnöki poszt várományosa A. Szabó Magda, a budapesti Magyar-Francia Ifjúsági Alapítvány jelenlegi igazgatója.

A hírterületért is felelős innovációs alelnöki posztot négy évvel ezelőtt azért hozták létre a Duna Tv-nél, hogy egyetlen politikai csoportnak se legyen lehetősége az elnököt megkerülve utasításokat adni. Cselényi tervei között továbbra sem szerepel a politikáért felelős alelnöki poszt létrehozása, ugyanakkor a hírterületért felelős igazgatót, Bódis Gábort közvetlenül saját felügyelete alá rendelte.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet