Az Antenna Hungária Zrt. tavaly szeptemberben kötött szerződést a Nemzeti Hírközlési Hatósággal, amelynek értelmében a társaság 12 évre szóló jogot szerzett a digitális földfelszíni műsorszóró hálózat üzemeltetésére.
A decemberben elindított DVB-T szolgáltatás (MinDig TV) keretében korábban már a Magyar Televízió is sugározta kísérleti jelleggel adásait az új platformon, végleges szerződést az AH-val mindeddig csak a Duna Televízió kötött a Duna TV HD és a Duna II Autonómia csatornák műsorainak digitális terjesztésére. A műsorszóró cég kínálatában ezenkívül az ATV és Hír TV adása kódolt formában érhető el.
Tóth András, az AH szóvivője a Napinak megerősítette, hogy az RTL Klub adása május 1-jétől kísérleti jelleggel elérhető a digitális platformon. A jelenlegi helyzetet a felek nem kötötték határidőhöz, így az RTL Klub tesztsugárzása esetében határozatlan idejű állapotról van szó. Korábban, a Magyar Televízió adásának digitális továbbításának határidejét például egy hónappal meghosszabbította az AH, ám a köztévével a mai napig nem írt alá végleges szerződést a társaság.
Az Antenna Hungária mindesetre valamennyi érdeklődő műsorszolgáltatóval folyamatosan tárgyal. A Tv2-nél érdeklődésünkre annyit közöltek, hogy amennyiben a tárgyalásokon elfogadható feltételekről sikerül megállapodni az AH-val, a csatorna konkurenséhez hasonlóan megjelenik a MinDig Tv kínálatában.
