BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnhet a gyulai kolbász

Fizetésképtelenség fenyegeti a Gyulai Húskombinátot.

2009. május 2. szombat, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar tulajdonban lévő Gyulai Húskombinát csődbe kerülhet, ha nem tud záros határidőn belül friss forgóeszközhitelhez jutni - tudósít a Népszabadság. A vállalat 500 dolgozót foglalkoztat, emellett közvetve több száz beszállítónak ad megrendeléseket. Ha a legpesszimistább forgatókönyv valósul meg, akkor eltűnhet a színről a 150 éves gyulai cég és vele egyebek mellett a városról elnevezett gyulai kolbász.

A vállalat - amely évi 11-12 ezer tonnás termelésével a magyarországi kolbászgyártás közel 10 százalékát adja - tavaly 8,5 milliárd forint árbevételt ért el félmilliárdos veszteség mellett. A húskombinát 1,8 milliárd forinttal tartozik a bankoknak, amelyek minden ingatlanára jelzálogot jegyeztek be.

A cég méreteinél fogva ez az adósság még kezelhető, ám a folyó kiadások fedezésével gondban vannak. A forint gyengesége miatt ugyanis nagyon megdrágultak az importált alapanyagok.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet