BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két magyar csapat a jubileumi Eco-marathonon

Budapesten bemutatták azt a két járművet, amely Magyarországot képviseli a jövő héten Németországban az Európai Shell Eco-marathonon.

2009. április 28. kedd, 14:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A versenyt 1985 óta évente rendezik meg a műszaki közép- és felsőoktatásban tanuló diákok számára. A 25 ország mintegy 200 csapatának részvételével Lausitzban zajló járműtervezési verseny győztese az a jármű lesz, amelyik a legnagyobb távolságot tudja megtenni egyetlen liter üzemanyaggal.

A magyar résztvevők már tavaly is rajthoz álltak az Eco-marathonon.

A városi közlekedésre is alkalmas autók kategóriájában induló győri Széchenyi István Egyetem Szenergy Team nevű csapata az idei futamra egy teljesen új, napelemekkel is felszerelt járművet épített. A Budapest Műszaki Főiskola mérnökhallgatói az idén is a prototípusok mezőnyében indul: benzinüzemű járművüket átalakított robogómotor hajtja, és a tavalyi modell súlyát mintegy 25 százalékkal tudták csökkenteni.

Az elmúlt években az Eco-marathon nemzetközi kezdeményezéssé fejlődött: április közepén immár harmadik alkalommal rendezték meg a diákok fejlesztői versenyét az Egyesült Államokban is.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet