Az egyeztetést ma délután folytatják a MÁV-START és a VDSZSZ képviselői a még elégséges szolgáltatásról, a sztrájkkövetelésekről szóló kollektív munkaügyi vitát pedig egy később meghatározandó időpontban folytatják - tudósított az MTI.
Mást definiál elégséges szolgáltatásként a MÁV-Start és a VDSZSZ is: míg a zrt. az április 30-i sztrájk idején 466 vonat közlekedtetését javasolja 0 és 18 óra között, addig a szakszervezet 303 vonat forgalomba állítását ajánlotta, amelyet a budapesti elővárosi forgalomban 20 vonattal megemelnének.
A szakszervezet továbbra is azt követeli, hogy minden vasutas 250 ezer forintot kapjon a MÁV Cargo privatizációs bevételéből, továbbá 10 százalék kiszervezési pótlékot kérnek visszamenőleg a MÁV-leányvállalatainál dolgozók számára. Mindezeken felül a korábban bezárásra szánt mellékvonalak fejlesztését követeli a VDSZSZ, és azt szeretné elérni, hogy munkáltatói érdekből ne legyen létszámleépítés a társaságoknál.
A kormány Csepi Lajos közlekedési szakállamtitkárt jelölte ki a tárgyalásra azokban a vasutat érintő kérdésekben, amelyekben a MÁV-csoport nem illetékes - közölte az MTI-vel Bárány Balázs, a szakszervezet alelnöke.
