BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lekötötték tárolókat a következő gázévre

Az E.ON Földgáz Storage Zrt. tájékoztatása szerint már lekötötték a következő téli szezonra az összes földgáztároló kapacitást - közölte az MTI-eco.

2009. április 27. hétfő, 17:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az E.On öt tárolójának összesen 3,7 milliárd köbméteres kapacitása mellett a napi 51,5 millió köbméter kitárolási kapacitást is lekötötték, a következő gázévre a társaság három körben 12 cég részére biztosítja a tárolást.
A készletek használatában, a kapacitások lekötésében jól látszik a gázpiac liberalizációjának hatása - véli az E.ON Földgáz Storage Zrt. vezérigazgatója. Jászberényi Zoltán szerint a cégek a kereskedelmi érdekeiknek megfelelően eltérő időpontokban kezdik a betárolást és fejezik be a kitárolást, vagyis a megszokott gyakorlattal ellentétben a tárolók nem egyszerre állnak át be- és kitárolásra. Az E.On ugyanakkor ehhez kellő rugalmasságot biztosít - jegyezte meg a vezérigazgató.
A cég szerint 2010 májusáig továbbra is 200 millió köbméter stratégiai készletet tárolnak az E.ON zsanai tárolójában a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség megbízásából. Az E.ON mintegy 30 milliárd forint költséggel 600 millió köbméterrel növeli a zsanai tároló kapacitását várhatóan 2009 augusztus végéig. A tároló kapacitása 1,56 milliárd köbméter, jelentős betárolási képességeknek köszönhetően Zsanát gyorsan, már novemberre fel tudják tölteni. Az új kapacitásokat az E.ON piaci alapon, azaz nem a szabályozott tarifa- és feltételrendszer szerint értékesíti, részben külföldi partnerek számára.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet