BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indokolatlanul büntetik az előfizetőket a távközlési cégek?

A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) Tanácsa piacfelügyeleti eljárást kezdeményezett az Invitel Zrt. és a Magyar Telekom Nyrt. ellen a hatóság Hivatalánál, illetve a Magyar Telekom Nyrt. egyes díjcsomagjai esetében maga indított eljárást.

2009. április 20. hétfő, 15:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A jogsértés gyanúja a helyhez kötött telefonszolgáltatást végző cégek ellenőrzése során merült fel, amiatt, hogy az Invitel és esetenként a Magyar Telekom a korábban határozott idejű konstrukcióval kötött szerződéseket határozatlan idejű, de csak hűségnyilatkozattal igénybe vehető csomagokká változtatta azért, hogy mentesüljenek a határozott idejű szerződésekre vonatkozó kötelezés alól.

A határozatlan idejű díjcsomagokra ugyan nem vonatkozik a fogyasztók indokolatlan megkülönböztetésének tilalma, de a hatóság által kifogásolt gyakorlat alkalmazásával az Invitel és a Magyar Telekom feltehetőleg jogsértést követett el.

A Magyar Telekom esetében az NHH Tanácsa azt vélelmezi, hogy több határozott idejű csomagnál az alkalmazott kötbér összege és annak számítási módja nem felel meg az előírásoknak, és nincs arányban sem az előfizetőnek nyújtott kedvezménnyel, sem a szerződés teljesítésére fordított költséggel. Amennyiben az NHH gyanúja beigazolódik, az érintett szolgáltatók a hivatali eljárásban hírközlési tevékenységgel kapcsolatos értékesítéséből származó előző üzleti évi árbevételének 0,25 százalékának, míg a tanácsi eljárásban 0,5 százalékának megfelelő bírsággal sújthatók.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet