A civil delegáltakkal kiegészült nagykuratórium május 27-én tárgyalhatja az anyagot. A köztévé üzleti terve mintegy 34 milliárd forintos mérlegfőösszeg mellett nagyjából 30 milliós nyereséggel számol, az elfogadott tervezetben szerepel egy körülbelül 2,5 milliárd forintos hitelfelvétel is.
Mindemellett valamivel több mint egy hónap áll rendelkezésére az elnökségnek, hogy átnézze az MTV ötvenmillió forintnál nagyobb értékű szerződéseit. A testület egyik fideszes delegáltja a hét elején már jelezte, hogy kezdeményezni fogja többek között az Antenna Hungáriával és a Nap-kelte címu műsort szállító Nap TV Kft.-vel kötött szerződések áttekintését.
A kuratóriumi elnökség ellenzéki delegáltjai nem szavazták meg a most elfogadott üzleti tervet, álláspontjuk szerint ugyanis nem biztosított a köztévé jövőjének biztonságos tervezhetősége.
Balogh László, a kuratórium elnökhelyettese a Napi Gazdaságnak ezt többek között azzal indokolta, hogy az új székház bérleti díját euróban rögzítették, ami a jelenlegi árfolyam mellett jelentős veszteségeket okoz. Az üzleti tervben szereplő hitelfelvétel fedezetét a következő két évben a készülékhasználati díjból biztosított állami finanszírozás jelentené, noha Balogh szerint a díj állami átvállalása már korábban is felvetett bizonyos jogi aggályokat.
A 2,5 milliárd forintos hitel összegét az MTV az adáslebonyolítás műszaki feltételeit megteremtő fejlesztésekre, valamint a költözéssel kapcsolatos kiadásokra fordítaná.
