BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A viharkárok a K&H-t is megtépték tavaly

A mezőgazdasági jég- és viharkárra vonatkozó biztosításkötési hajlandóság szinten maradására, esetleg kis mértékű emelkedésére számít 2009-ben a K&H Biztosító.

2009. április 14. kedd, 16:12

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavalyi esztendőben jelentősen megnőtt a heves és visszatérő jégverések miatt a kártérítések mértéke: a szinte azonos méretű biztosított területtel rendelkező társaság 2008-ban háromszor annyi kártérítést fizettet ki a növénybiztosítással rendelkező ügyfeleinek, mint egy évvel korábban - számolt be az MTI. A K&H felmérései szerint ugyanakkor a téli fagykárra biztosított növények - a belvízkárokat kivéve - jó állapotban vészelték át a telet, a vetéseket ért téli fagykárra március végéig nem érkezett kártérítési igény.

Az idei évtől az őstermelők kivételével a gazdálkodók kötelesek csatlakozni a nemzeti kárenyhítési rendszerhez, amely aszály, belvíz és tavaszi fagykár esetén nyújt kárenyhítést abból a kockázati alapból, amelynek fele termelői befizetésből, másik fele pedig az állam által biztosított kiegészítésből áll.

A kárenyhítési rendszer ugyanakkor az előző évben gyakori jégverés, valamint a szintén sűrűn előforduló vihar- és tűzkárok ellen nem biztosít védelmet, ezért ezekre a károkra üzleti alapon kell biztosítást kötniük a gazdáknak.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet