BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fegyelmezetlenek voltak tavaly a távközlési cégek

A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) tavaly összesen 215 esetben szabott ki bírságot piacfelügyeleti eljárások keretében, a büntetések összesített értéke 206 millió forintra rúg.

2009. április 6. hétfő, 16:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mind az eljárások száma, mind a bírságok értéke jelentős mértékű növekedés jelent 2007-hez képest: akkor a hatóság 31 esetben összesen 61 millió forint értékben szabott ki büntetéseket. A növekedés az NHH beszámolója szerint a tudatosan vállalt, határozottabb hatósági fellépésnek köszönhető, amellett, hogy több, a megelőző évben kiadott felhívás utóellenőrzésére 2008-ban került sor.
Szinte minden harmadik esetben kellett felszólítani a szolgáltatókat a mintegy 1200 hatósági ellenőrzés során jogkövető magatartásra, de 2007-hez képest 36 százalékkal nőtt a hatósági ellenőrzések száma is. A tavalyi esztendőben az NHH a legtöbb bírságot - mintegy 93 millió forint értékben - az egyedi előfizetői szerződések szabálytalanságai, valamint közel 40 millió forint értékben az általános szerződési feltételek nem megfelelő módosításai miatt szabta ki.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet