Szíj Péter, a társaság ügyvezető igazgatója az MTI-nek adott nyilatkozatában annak a lehetőségét sem zárta ki, hogy további elbocsátásokra is sor kerülhet. A kft. a munkaügyi központ felé 160 dolgozót érintő csoportos leépítést jelentett be, amelynek hátterében a 686 dolgozóval rendelkező MÁV Vasjármű csökkenő megrendelései állnak.
A vasúti kocsik, vasúti járművek nagyjavítását végző társaságot érzékenyen érintette, hogy a MÁV Zrt. jelentősen csökkentette megrendeléseit, a MÁV Cargo privatizációját követően pedig az új társaságtól alig érkeztek megrendelések, így a rendelésállomány összességében a felére csökkent - mondta el az ügyvezető.
