BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szombathely a válság következő állomása

A MÁV Vasjármű Kft. száztíz fős leépítést hajt végre május és június folyamán.

2009. március 30. hétfő, 17:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szíj Péter, a társaság ügyvezető igazgatója az MTI-nek adott nyilatkozatában annak a lehetőségét sem zárta ki, hogy további elbocsátásokra is sor kerülhet. A kft. a munkaügyi központ felé 160 dolgozót érintő csoportos leépítést jelentett be, amelynek hátterében a 686 dolgozóval rendelkező MÁV Vasjármű csökkenő megrendelései állnak.

A vasúti kocsik, vasúti járművek nagyjavítását végző társaságot érzékenyen érintette, hogy a MÁV Zrt. jelentősen csökkentette megrendeléseit, a MÁV Cargo privatizációját követően pedig az új társaságtól alig érkeztek megrendelések, így a rendelésállomány összességében a felére csökkent - mondta el az ügyvezető.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet