BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A civilek szerint aggályos a paksi bővítés

Az Energia Klub az Alkotmánybírósághoz fordul, ha az Országgyűlés hétfő este elvi hozzájárulását adja a paksi atomerőmű bővítésének előkészítéséhez.

2009. március 30. hétfő, 18:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A civil szervezet politikailag, energetikailag és jogilag is elfogadhatatlannak tartja az atomerőmű bővítését célzó javaslatot - adta hírül az MTI. Az Energia Klub szerint "bizonytalan politikai helyzetben nem szokás 70 évre meghatározó döntéseket hozni".

Hiányolja ezen kívül a szervezet a kormányjavaslatból a konkrétumokat is: a kabinet olyan fontos kérdésekben nem adott választ, mint például az atomerőmű bővítésének módja és mértéke, az új reaktorok építésének finanszírozása, illetve építőinek kiléte.

Ámon Ada, az Energia Klub igazgatója szerint érhetetlen, miért akarja a kormány "lóhalálában" megszerezni a parlament bólintását, miközben a következő évekre több ezer megawattnyi kapacitás kapott már engedélyt. A magyarországi atomenergia kapacitás bővítését a szervezet környezeti és gazdasági szempontokból is elutasítja.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet