Kovács József munkaviszonya a felmentéssel egyidejűleg megszűnt, helyét Süli János veszi át, aki mintegy három évtizede áll a PA Zrt. alkalmazásában. A korábbi műszaki igazgató 2005 óta üzemviteli igazgatóként dolgozott a társaságnál. Az igazgatóságban és a felügyelő bizottságban Kovács József távozásán kívül további változások is történtek.
A Magyar Villamos Művek Zrt. tulajdonában lévő PA Zrt. hétfői hatállyal visszahívta az igazgatóságból Faller Dezsőt, Bergsmann Györgyöt, Baráth Csabát és Kocsis Istvánt is, aki tavaly márciusi menesztéséig az MVM vezérigazgatója volt, korábban pedig vezérigazgató volt Pakson. Kocsis jelenleg a BKV Zrt. első embere.
A közgyűlésen megszavazott visszahívások nem minden esetben jelentenek bukást: Faller Dezső például a cég felügyelő bizottságának tagja lesz. Az új fb-tagok között van Herke Attila, Süli János mellett az igazgatóság új tagja lett Szuper József, Löffler Gábor, Harangozó Tamás és Szakács Tibor.
Sajtóértesülések szerint a személycserék célja az volt, hogy Kocsis Istvánt eltávolítsák a cég tágabb vezetéséből is. Az Index cikksorozatban számolt be arról, hogy az MVM-nél lefolytatott belső vizsgálat több tízmilliárd forintnyi "aggályos" pénzmozgást tárt fel, amely kiterjedt az MVM-csoport tagvállalataira, így a Paksi Atomerőműre is. Az állami tulajdonú óriásvállalat tavaly hivatalba lépett menedzsmentje független szakértők bevonásával világíttatta át a Kocsis idejében lezajlott nagy értékű tranzakciókat.
