BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lustálkodott januárban a vezetékes szélessávú piac

A vezetékes szélessávú előfizetések száma január végére 1,55 millióra nőtt a tavaly év végi 1,537 millióról.

2009. március 18. szerda, 09:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nemzeti Hírközlési Hatóság adatai szerint Magyarországon januárban 1,363 millió előfizető használt ADSL-, illetve kábelmodemes csatlakozást. Az év első hónapjában 0,5 százalékkal 799 ezerre nőtt a hagyományos telefonvonalon szélessávú ADSL-szolgáltatásra előfizetők száma, míg a gyorsjelentésben szereplő négy legnagyobb kábelmodemes szolgáltató (UPC, T-Kábel, Fibernet, DIGI) szélessávú internet-előfizetőinek száma 1,3 százalékkal 541 ezerre emelkedett.

A négy kábelszolgáltató uralja a kábelmodemes piac mintegy 70 százalékát, így a szélessávú szolgáltatást kábelhálózaton keresztül elérő felhasználók száma országosan 751 ezerre emelkedett.

Korrigálni kellett a bekapcsolt vezetékestelefon-vonalakról szóló tavalyi kimutatást, mert az egyik szolgáltató VoIP-hangcsatornáinak számait nem szerepeltette a statisztikában. A módosítás nyomán a bekapcsolt vezetékes vonalak száma 2008 végén a korábban jelzettnél 50 ezerrel nagyobb, 3,144 millió volt, ami idén januárban 11 ezerrel 3,133 millióra csökkent.

A korrigált adatok szerint tavaly év végén 31,33 százalék volt a hangátviteli csatornák penetrációja a teljes lakosságra vetítve, a háztartások ellátottsága pedig 62,57 százalékos volt. Januárban mindkét mutató csökkenést jelzett 31,23, illetve 62,4 százalékos értékkel.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet