BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megtévesztő szépség: 150 millióra bírságolták a L'Orealt

A Gazdasági Versenyhivatal 150 millió forint bírságot szabott ki a L'Oréal Magyarország Kozmetikai Kft.-re megtévesztő reklámok miatt.

2009. március 16. hétfő, 18:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GVH eljárásában a L'Oréal Kft. több termékéről - közöttük a golyós hasfeszesítőről, a Dercos hajhullás elleni készítményről és ránctalanító krémekről - 2007. január 1. és július 18. között készült reklámjait vizsgálta, amelyek a versenyhivatal megállapítása szerint alkalmasak voltak a fogyasztók megtévesztésre.

A L'Oréal több reklámban kategorikus, minden fogyasztónak feltétel nélkül szóló ígéreteket fogalmazott meg, s ezzel azt az üzenetet közvetítette, hogy az ígért eredmény bármely fogyasztó esetében biztonsággal elvárható - olvasható a GVH közleményében. A hivatal álláspontja szerint, ilyen kategorikus állítások esetén, azok valóságtartalmát a reklám közzétételének időpontjában a vállalatnak bizonyítania is tudni kell, illetve az állítások alapja csak tudományosan elfogadott hatékonysági vizsgálatok eredmény lehet.

A GVH a bírság kiszabásánál súlyosbító körülményként értékelte, hogy az elmarasztalt vállalkozás a piac jelentős szereplője, több termékét hirdette megtévesztő módon, a jogsértést pedig intenzív reklámtevékenységben követték el. A megtévesztő reklámok több hónapig elérhetőek voltak és jelentős számú fogyasztóhoz juthattak el.

A hivatal mindemellett enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy a L'Oréal egyes jogsértőnek minősülő kijelentéseit még az eljárás lezárása előtt önként módosította.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet