BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jöhet a hatodik MTV-elnöki pályázat

Ismét sikertelen volt a Magyar Televízió elnökválasztási kísérlete.

2009. március 11. szerda, 16:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A köztévé kuratóriumi elnöksége a januári jelölés után most ismét Sztaricskai Tamást választotta elnökjelöltnek. A tévés szakmai múlttal nem, ugyanakkor széles körű vállalatvezetési tapasztalatokkal rendelkező Sztaricskai kinevezését a nagykuratórium 17 igen, ugyanennyi nem és egy érvénytelen szavazattal utasította el - mondta el a Napinak Balogh László, a kuratórium elnökhelyettese.

Balogh szerint a következő tíz napban döntenek arról, hogy a jelenlegi feltételekkel, vagy bizonyos módosításokkal írják-e ki újra az elnöki pályázatot.
A kiírás pontosítását Balogh László azzal indokolta, hogy így újabb jelentkezők is részt vehetnének a tévéelnöki posztért folyó versenyben.

Érdeklődésünkre, miszerint a legutóbbi médiatörvény-tervezet elfogadása alapjaiban rendezheti át az MTV vezetési struktúráját, az elnökhelyettes leszögezte: a kuratórium mindenkor a hatályos törvényi szabályozásnak megfelelően jár el, most tehát biztosan meghirdetik a hatodik tévéelnöki pályázatot.

Az MTV tavaly március óta működik elnök nélkül, miután lejárt Rudi Zoltán mandátuma, a köztévét azóta ügyvezető alelnökként Medveczky Balázs irányítja.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet