A közszolgálati rádió azt szerette volna elérni, hogy novembertől megkaphassa a Sláger Rádió hullámsávját. A médiahatóság egyúttal felkéri a Nemzeti Hírközlési Hatóságot annak vizsgálatára, hogy a MR1-Kossuth Rádió számára miként biztosíthatnának nagyobb lefedettséget, vagy kevesebb adóval olcsóbban működő hálózatot. Ennek érdekében egyébként - a testület három héttel ezelőtti döntésének megfelelően - kilenc, összesen mintegy 300 ezer potenciális hallgató elérésére alkalmas helyi frekvenciát ajánlanak fel az MR-nek Gyulán, Hódmezővásárhelyen, Kunszentmiklóson, Mezőkövesden, Nyíregyházán, Püspökladányban, Szeghalmon, Túrkevén és Veszprémben.
