BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Márciusban dől el a Sláger és a Danubius sorsa

Az ORTT már márciusban tárgyalhat Sláger és Danubius rádió november végén felszabaduló hullámsáv-tartományának megpályáztatásáról, miután a NHH megküldte a kért frekvenciaparamétereket - közölte az MTI.

2009. március 4. szerda, 08:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Márton György, az Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) szóvivője a távirati irodának elmondta: két hét alatt végeztek a két rádiós jogosultsághoz tartozó frekvenciakészlet aktuális műszaki paramétereinek áttekintésével, a vizsgálat eredményét pedig eljuttatták a médiahatósághoz.

Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) február 11-én döntött arról, hogy megkezdi a két országos kereskedelmi rádió - a Sláger és a Danubius - által használt frekvenciakészlet pályáztatásának előkészítését, e folyamat első lépése volt, hogy - a hírközlésért felelős miniszter útján - az NHH-hoz fordultak.

Formálisan egyébként akár már szerdai ülésén is foglalkozhatna érdemben a testület a kérdéssel, hiszen a tanácskozás napirendjén most is szerepel az országos földfelszíni terjesztésű kereskedelmi rádiós műsorszolgáltatási jogosultságok megpályáztatásáról szóló előterjesztés, amelynek tárgyalását - az NHH eljárásának eredményére várva - az ORTT hetekkel ezelőtt elnapolt.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet