Márton György, az Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH) szóvivője a távirati irodának elmondta: két hét alatt végeztek a két rádiós jogosultsághoz tartozó frekvenciakészlet aktuális műszaki paramétereinek áttekintésével, a vizsgálat eredményét pedig eljuttatták a médiahatósághoz.
Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) február 11-én döntött arról, hogy megkezdi a két országos kereskedelmi rádió - a Sláger és a Danubius - által használt frekvenciakészlet pályáztatásának előkészítését, e folyamat első lépése volt, hogy - a hírközlésért felelős miniszter útján - az NHH-hoz fordultak.
Formálisan egyébként akár már szerdai ülésén is foglalkozhatna érdemben a testület a kérdéssel, hiszen a tanácskozás napirendjén most is szerepel az országos földfelszíni terjesztésű kereskedelmi rádiós műsorszolgáltatási jogosultságok megpályáztatásáról szóló előterjesztés, amelynek tárgyalását - az NHH eljárásának eredményére várva - az ORTT hetekkel ezelőtt elnapolt.
