BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten megteltek a parkolók

Nem ritka, hogy 85-90 százalékos kihasználtsággal működnek a fővárosi parkolóházak, így nem csoda, hogy a fejlesztők új beruházásokat terveznek.

2008. december 11. csütörtök, 08:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság cikke

Javulni látszik a parkolási fegyelem Budapesten: a gépkocsi-tulajdonosok körében egyre elterjedtebb, hogy az őrzött parkolókat választják az olcsóbb, olykor szabályellenes megoldások helyett. Az EZ Parkolók Kft. 85-90 százalékos kihasználtság mellett üzemelteti belvárosi parkolóhelyeit. A társasághoz tartozó létesítmények mintegy 750 parkolóhelyéből körülbelül 500-at a bérlettel rendelkező autósok használnak.
Szerencsésnek mondhatja magát az EZ Parkolók Kft. a parkolók elhelyezkedése szempontjából: a hétköznapi forgalomban elsősorban a céges partnerek veszik igénybe szolgáltatásaikat, míg a hétvégi estéken a környékbeli kulturális intézmények, események, valamint a színházak biztosítják az átlagosnál nagyobb forgalmat.
A karácsonyi szezonhoz kapcsolódóan december folyamán a kft. egy akció keretében kedvezményes áron fogadja a kerületi parkolási engedéllyel rendelkező járműveket. A munkanapokon jellemző céges forgalom hétvégi csillapodásával az ünnepi bevásárlásaikat intéző autósok töltik meg a parkolóhelyeket.

A kft. mögött álló ír tulajdonosi csoport a következő fél-egy évben több tíz millió euró értékben tervez befektetéseket, amelyek nyomán számos új belvárosi parkolóhelyet létesítenek.

A DSS-MP Magyarország Kft. automata parkolóházának szeptemberi megnyitása óta eltelt három hónapban mintegy 30 százalékos kihasználtságot ért el. A VII. kerületi, 340 férőhelyet biztosító létesítményben automata rendszer szállítja a kijelölt helyre a gépjárműveket. Az itt parkolók mintegy 20 százaléka váltott eddig bérletet. A kft. a fővárosban több parkolót is üzemeltet, ez a cég kezeli például a Ramada Plaza parkolóját is. A következő évben több új üzletház, illetve irodaház parkolójának üzemeltetését veszi át a társaság, a már megkötött megállapodások nyomán 2009 első negyedévében a DSS-MP Magyarország Kft. körülbelül egymillió eurót fordít a szükséges technológia telepítésére.

Novák Csaba
Novák Csaba

Ez is érdekelhet