Erre a Külügyminisztérium 150 millió forintot kapott a kormánytól, amit 30 millióval kiegészített, továbbá a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet is hozzátett még 31 milliót. Ebből a forrásból Afganisztánban téglagyár épül, mezőgazdasági projektek valósulnak meg, valamint egy bábaképzési program.
