BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre többen akarnak illegálisan Magyarországra jönni

Éves összevetésben jelentősen emelkedett a Határőrség hatáskörébe tartozó egyes jogsértő cselekmények száma az év első két hónapjában - derül ki a határőrség szóvivőjének tájékoztatásából.

2006. március 2. csütörtök, 10:44

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kovács Iván alezredes adatai szerint az illegális migrációhoz köthető jogsértések (embercsempészés, közokirat-hamisítás bűncselekmények, tiltott határátlépés, külföldiek rendészetével kapcsolatos szabálysértések) terén 42 százalékos a növekedés: 2005 első két hónapjában 1596 fővel szemben, idén január-februárban 2271 fővel szemben intézkedtek a határőrök.

26 százalékal több azon személyek száma, akiket valamilyen beutazási feltétel hiánya miatt már a határátkelőhelyeken visszairányítottak (2005-ben 2590 fő, 2006-ban 3263 fő). A határőrök ez évben 522 körözött személyt fogtak el (többnyire a határátkelőhelyeken), ez 182 fővel több, mint 2005 első két hónapjában.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet