BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adidas: világbajnoki hangulat

A legnagyobb német sportszergyártó, az Adidas-Salomon AG a tavalyi évet az egy évvel korábbit 31 százalékkal meghaladó, 434 millió eurós nettó nyereséggel zárta.

2006. március 2. csütörtök, 09:01

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cég a közelgő labdarúgó világbajnokságnak is köszönhetően valamennyi piacán - Ázsiában, Észak- és Latin-Amerikában, sőt Európában is - növelte értékesítéseit; az árbevétel éves összevetésben 12 százalékkal, 6,63 milliárd euróra nőtt.

A profitnövekedést a cég annak ellenére érte el, hogy a negyedik negyedévben - mindenekelőtt a Reebok megvásárlásával kapcsolatos költségek miatt - 4 millió euró nettó nyereséget kellett elkönyvelnie. A 3,8 milliárd dolláros akvizíció egyelőre nem tűnik egyértelműen jó üzletnek: 2005 utolsó negyedévében - dollárban számolva - a Reebok-megrendelések összege 24 százalékkal csökkent (a cég egészének rendelésállománya még így is 15 százalékkal nőtt).

A tőzsde mindenesetre bizakodó: az Adidas részvényárfolyama az elmúlt 3 hónapban 13 százalékkal emelkedett.

Napi Online Gazdaság
Napi Online Gazdaság

Ez is érdekelhet