A privátbanki üzletágban jelenleg a nemrégiben indult Takarékbankkal együtt 11 bank tevékenykedik (bár a legrégebbi szereplőnek számító ING Bank már évek óta szemérmesen hallgat eredményeiről). A sor rövidesen egy tucatra nőhet, mivel az Erste Bank is rövidesen ringbe száll ezen a területen – tudta meg a NAPI Gazdaság Szabó Linda kommunikációs vezetőtől. A később indulók sem késtek még le semmiről. A NAPI számításai szerint ugyanis jelenleg mintegy 15 ezerre tehető azoknak az ügyfeleknek a száma, akik több mint 900 milliárd forintot kezeltetnek bankokkal, ami azt jelenti, hogy a privátbanki üzletág keretében fialtatott vagyon nem egészen másfél év alatt (előző elemzésünk óta) 65 százalékkal nőtt. Ez különösen annak tükrében meghökkentően magas dinamika, hogy közben az ügyfélszám 40 százalékkal csökkent. Természetesen nem azért, mert kevesebb gazdag ember lenne Magyarországon, éppen ellenkezőleg: erőteljesebben körvonalazódik a legfelső szegmens. A pénzintézetek ezért a privátbanki (pb) körben a korábbinál is erőteljesebb „tisztogatást” végeztek. Egyre többen kezelik – és tartják nyilván – teljesen külön a valóban komolyabb likvid vagyonnal rendelkezőket és a csak egyszerűen tehetősebbeket.
További részletek a hétfői NAPI Gazdaságban
