BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ne adjunk személyi-másolatot a mobilszolgáltatónak!

A mobiltelefon-szolgáltatóval szerződés megkötéséhez szükséges adatfelvétel a személyazonosító igazolványról való másolatkészítést nem indokolja - derül ki az Adatvédelmi Ombudsman NAPI Online-hoz eljuttatott közleményéből.

2005. augusztus 25. csütörtök, 10:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerződéseket kötő munkatársaknak fontos feladata a személyazonosság megállapítása, a bemutatott okmányok érvényességének mérlegelése, azonban e feladat hatékony ellátásának alkalmatlan eszköze az igazolványról készített másolat. Nem igazolható, hogy az igazolvány lemásolása elősegíti a személyazonosság hitelt érdemlő módon való megállapítását és az érvénytelen okmányok kiszűrését - véli Péterfalvi Attila, aki a Társaság a Szabadságjogokért beadványa nyomán vizsgálódott.

Péterfalvi indokoltnak tartaná a jelenleg tárolt igazolvány-másolatok további használatának, nyilvántartásának megszüntetését, vagyis a másolatok megsemmisítését.

Sebők Miklós
Sebők Miklós

Ez is érdekelhet