BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis síelhetünk Káposztásmegyeren?

Úgy tűnik, mégis megépül a sípálya és a télisportcentrum Káposztásmegyeren – egy magyar befektetőcsoport letette az 50 millió forintos foglalót.

2005. augusztus 2. kedd, 09:55

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jó esetben már 2006-ban újraindíthatják az elakadt beruházást és felépíthetik Káposztásmegyeren a Hóvilág nevű, 20-30 hektárra megálmodott télisport- és szabadidőközpontot - tudósít a Népszabadság. Az átadásra becslések szerint még legalább másfél-két évet várni kell. Ha végre megvalósul a 30 milliárd forintos beruházás, a IV. kerületi városrész Budapest télisportcentrumává válik, hiszen csaknem három éve üzemel már a szintén magánvállalkozásként működő Astra Zeneca jégcsarnok. A kezdeti lelkesedés után az eredeti, angol befektető elállt szándékától és ez évekre visszavetette a Hóvilág felépítését. A sport- és szórakoztatóközpontban egyebek mellett egész évben látogatható fedett sí- és snowboardpályák lesznek, a speciális hőtechnológiának köszönhetően nem csak télen, nyáron is nyitott, fedél nélküli pályákon lehet majd síelni - ráadásul valódi havon. Emellett tenisz-, futball- és fallabdapályák is lesznek, a sziklamászóknak pedig speciális mászófalakat építenek fel. A tervek szerint multiplexmozik, kiállítótermek, diszkó, bár, éttermek, üzletek és szálloda is nyílik majd a Hóvilágban.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet