BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb vonalon kevesebbet beszélünk

A Nemzeti Hírközlés Hatóság adatai alapján úgy tűnik, a lakosság egyre kevésbé tart igényt a vezetékes fővonalakra, az xDSL vonalak száma viszont dinamikusan nő.

2005. augusztus 2. kedd, 10:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel 14 ezerrel csökkent a bekapcsolt vezetékes fővonalak száma júniusban és párhuzamosan negatív tendenciát mutat a háztartások telefonellátottsága is - áll az NHH jelentésében. Akik még igényt tartanak vezetékes telefonjukra, kevesebbet beszélnek, az egy fővonalra jutó kezdeményezett hívások átlagos időtartama a májusi 209,4 percről 199,9 percre, a kezdeményezett hívások átlagos időtartama 3,08 percről, 3,04 percre csökkent júniusban. Az ISDN-fővonalak aránya nem változott áprilisban, ez a mutató maradt 16,61 százalék. Az elmúlt öt hónapban több mint 47 ezerrel nőtt viszont a széles sávú internet-hozzáférést biztosító xDSL -jobbára ADSL- vonalak száma, ami 19 százalékos emelkedést jelent.

Egerszalóki Tímea
Egerszalóki Tímea

Ez is érdekelhet