BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jégkrém fűtötte a Nestlét

A Nestlé Hungária Kft. tavaly 70,3 milliárd forint árbevételt ért el, ami 20,5 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A teljesítményben benne van az 5,3 milliárdos forgalmú Schöller is; a jégkrémgyártó eredmény először szerepel a magyarországi Nestlé-csoport konszolidált mérlegében.

2005. március 24. csütörtök, 12:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Schöllert figyelmen kívül hagyva is tisztes volt a növekedés, nélküle mintegy 7 milliárd forinttal gyarapodott a Nestlé árbevétele. Az adózás előtti eredmény mindent összevéve 19,7 százalékkal 3,3 milliárd forintra nőtt, az adózott 2,7 milliárd körül várhatók. A tavalyi forgalomban jelentős szerepet játszó export csaknem harmadával nőtt, a kivitel főleg Csehország, lengyelország és Németország felé irányult.
A Nestlé Hungária idén a tavalyihoz hasonló arányú növekedésre számít - mondta el Laurent Freixe ügyvezető igazgató, további részletek nélkül. A csoport idén 3,5 milliárd forintnyi beruházásra készül Magyarországon, ebből a legtöbbet a büki állateledelgyártó logisztikai központjára költik majd.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet