BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztrákok vették meg az Orex-et

Az osztrák Dorotheum nyerte azt a nyilvános pályázatot, melyet az ÁPV Rt.-hez tartozó Magyar Befektetési és Vagyonkezelő Rt. írt ki az Orex Óra-Ékszer Kereskedőház Rt. 30,99 százalékos részvénycsomagjára.

2004. október 7. csütörtök, 08:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Orex szerdai rendkívüli közgyűlésén a tulajdonosok jóváhagyták a tranzakciót, valamint tőkeemelésről is határoztak. (Az aukciósházon kívül 38 százaléka van az MRP-szervezetnek, a fennmaradó paketten pedig több magánszemély osztozik.) Az Orex 715 millió forint értékben új részvényeket bocsát ki, melyeket a tulajdonosok döntése szerint egyedül a Dorotheum jegyezhet le. A tőkeemeléssel az ékszerkereskedelemmel, zálogház működtetéssel és aukció lebonyolítással foglalkozó, a tavalyi évet 110 millió eurós forgalommal záró osztrák csoport részesedése meghaladja majd a 75 százalékot – mondta a NAPI Gazdaságnak Reményik Kálmán, az Orex elnök-vezérigazgatója.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet