Idén mintegy 190 milliárd forint árbevételt tervez az OMV Hungária, ami 32,5 milliárd forinttal haladja meg a tavalyi szintet. Míg a 157,5 milliárdos 2003-as árbevétel 20 milliárd forinttal magasabb az egy évvel korábbi forgalomnál, a társaság üzemi erdménye kevesebb mint a felére, 1,4 milliárd forintra csökkent tavaly a 2002-es 3,4 milliárdhoz képest. Ez elsősorban a múlt évben az OMV Hungáriához került 55 Aral töltőállomás átalakításának költségeivel magyarázható - mondta a NAPI Online kérdésére Pécsi-Szabó Miklós, az OMV Hungária ügyvezető igazgatója. További hálózatbővítést idén sem tart kizártnak a cég, ám elsősorban a meglévő 168 töltőállomás shop és gasztronómaiai szolgáltatásait erősítik majd.
A kelet-közép-európai régióban több érdekeltséggel is rendelkező OMV-csoport további akvizíciókra készül: a romániai Petrom privatizációs pályázatára egyedül az osztrák társaság nyújtott be a kiírásnak megfelelő pályázatot. A tranzakció tőkehátterét a társaság közgyűlése által jóváhagyott 8 plusz 3 millió eurós tőkeemelési lehetőség teremti meg. A román kormányzat Petrommal kapcsolatos döntése júniusban várható. Az osztrák csoport már rendelkezik romániai érdekeltséggel: a magánkézben lévő Rompetrol 25,1 százalékos üzletrészét birtokolja.
