BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Készül a magyar használtautótőzsde?

A hitelezés felfutása és az újautó-piac fejlődése alaposan megdobta a használt autók kínálatát, ami jóval erőteljesebb összefogásra sarkallhatja a márkakereskedőket. Előkészületek folynak egy olyan internetes adatbázis és központi telephely (vagy régiós telephelyek) létrehozására, amely egyfajta országos „használtautótőzsde” szerepet tölthet be a jövőben - értesült a NAPI Gazdaság.

2004. május 16. vasárnap, 08:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gablini Gábor, a Gépjármű-kereskedők Országos Szövetségének (Gémosz) elnöke megerősítette az információt, ám sem a megvalósítás várható időpontjáról és résztvevőiről, sem a szervezeti, működési formáról nem árult el többet. A kezdeményezés azon alapul, hogy sok márkakereskedő nehezen tud túladni azokon a felgyülemlett használt autókon, amelyeket új autókért számított be. Növelik a használtautó-kínálatot azok a kocsik is, amelyeket lízingcégek foglaltatnak le a nem fizető ügyfelektől. Gablini becslése szerint éves szinten legalább annyi használt autó cserél gazdát, ahány új (ezzel a teljes éves autópiaci forgalom darabszáma megközelíti a félmilliót). Jelenleg - a Porsche Hungariához, valamint a Wallis-csoporthoz tartozó dealereket kivéve - magukra vannak utalva a márkakereskedők az ügyben, hogy mit kezdenek a beszámított autókkal.
Ha nincs ezek eladásához saját telephelyük és személyzetük, akkor megpróbálhatják használtautó-kereskedőnek eladni az ilyen autókat. Ez Bakó Zoltán, a használtautó-cégeket képviselő Magyar Gépjármű-kereskedők Országos Egyesülete (MGOE) főtitkára szerint bevett
gyakorlat - az utóbbi években a mintegy ezer használtautó-forgalmazó kétharmada magyarországi forrásból érkező járműveket ad el.
További részletek a mai Napi Gazdaságban

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet