BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Milliárdos beruházással hűtőgép-alkatrészeket gyárt a Bakony Művek

Összesen 2,5 milliárd forintos beruházással közel félezer új munkahelyet létesít a Bakony Művek Rt., az új üzemekben Electrolux-hűtőgépek alkatrészeit gyártják majd.

2004. április 14. szerda, 13:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Bakony Művek Rt. (BM) Hajdúnánáson egy 5,5 ezer négyzetméteres üzemet épít, a 350 fős, 1,35 milliárd forintba kerülő gyáregységben 2005 januárjában indulhat a termelés. Az üzem az Electrolux számára készít majd alkatrészeket, amelyeket svéd tulajdonban lévő cég épülő nyíregyházi hűtőgépgyárában használnak fel. A BM Veszprémben is befektet, ott januárban kezdődött meg egy hatezer négyzetméteres üzem 1,15 milliárd forint értékű felújítása. A 80 főnek munkát adó, a termelést augusztusban kezdő nyugat-magyarországi egység szintén az Electrolux számára gyárt hűtőgépalkatrészeket és -részegységeket, ám e termékek Svédországba kerülnek majd.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet