BUX 139018.07 -0,34 %
OTP 44890 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptemberben indul a buszgyártás Székesfehérváron

Mintegy 500 autóbusz magyarországi gyártását, hazai és külföldi piacokon történő eladását tervezi 2005-ig a Széles Gábor nevével fémjelezet Hungarian Bus Kft. – tudta meg a NAPI Gazdaság.

2004. március 29. hétfő, 08:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Széles Gábor nevével fémjelezett Műszertechnika Rt. tulajdonában lévő új buszgyártó vállalat több busztípusban gondolkodik, az egyelőre Nova fantázianévvel illetett járművek prototípusának kifejlesztése jelenleg is folyik Székesfehérváron. A prototípus elkészülését júliusra ígérik a mérnökök, a sorozatgyártás pedig várhatóan szeptembertől indul. A Nova autóbuszcsaládból jelenleg két, egy városközi és egy elővárosi közlekedésre használatos típus tervezését végzik a mérnökök, akik a tervek szerint 2005-ig további négyet (köztük városi közlekedésre tervezett és turista buszt) fejlesztenek ki.
További részletek a NAPI Gazdaságban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet