A Széles Gábor nevével fémjelezett Műszertechnika Rt. tulajdonában lévő új buszgyártó vállalat több busztípusban gondolkodik, az egyelőre Nova fantázianévvel illetett járművek prototípusának kifejlesztése jelenleg is folyik Székesfehérváron. A prototípus elkészülését júliusra ígérik a mérnökök, a sorozatgyártás pedig várhatóan szeptembertől indul. A Nova autóbuszcsaládból jelenleg két, egy városközi és egy elővárosi közlekedésre használatos típus tervezését végzik a mérnökök, akik a tervek szerint 2005-ig további négyet (köztük városi közlekedésre tervezett és turista buszt) fejlesztenek ki.
További részletek a NAPI Gazdaságban.
