BUX 137943.87 -1,11 %
OTP 44380 -1,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyógyszerhiány is jöhet a hatósági árak miatt?

Alkotmánybírósághoz fordulnak a gyógyszernagykereskedők a hatósági árak 180 napra történő bevezetése miatt - jelentette be Szabó Ferenc, a gyógyszernagykereskedők szövetségének elnöke.

2004. március 24. szerda, 11:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szabó elmondta, hogy a nagykereskedelmi szektor április 1-én egy nap leforgása alatt mintegy 4,5 milliárd forintos veszteséget lesz kénytelen elszenvedni a készletek átértékelése miatt, ráadásul a következő fél év alatt további 1,5 milliárd forintos bevételkieséssel számolnak. Az elnök szerint szektor teljes tavalyi nyeresége nem érte el ezt a szintet.
A nagykereskedők szerint április 1-ig kereskedelmi hiány is elképzelhető, mivel a patikák az árcsökkenésig nem rendelnek újabb termékeket, április 1. után pedig akár több gyártó ki is vonulhat a magyar piacról.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet