BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsó halnak drága a büntetése

Olcsóbban adták a karácsonyi pontyot a hipermarket cégek, mint amennyiért azt a halászoktól vették, s ezért az agrárrendtartási törvény értelmében milliós büntetésre számíthatnak - írja a Népszabadság.

2004. február 19. csütörtök, 08:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A beszerzési ár alatti értékesítésen ugyan a vevők nyernek, s a termelőket sem károsítják meg, a többi, kisebb kereskedő alkupozícióját viszont rontja az alacsony ár. Ezt a kereskedelmi módszert a jogszabály tiltja, és a földművelésügyi hivatalok most először szabnak ki bírságot ilyen ügyben.

A haltermelők terméktanácsa karácsony előtt levélben kérte a cégeket, hogy hagyjanak fel a dömpingáras értékesítéssel, és 459 forint helyett 550-600 forintért adják az élő pontyot, ám válaszul az egyik hipermarketlánc 439 forintért árulta a terméket.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet