A beszerzési ár alatti értékesítésen ugyan a vevők nyernek, s a termelőket sem károsítják meg, a többi, kisebb kereskedő alkupozícióját viszont rontja az alacsony ár. Ezt a kereskedelmi módszert a jogszabály tiltja, és a földművelésügyi hivatalok most először szabnak ki bírságot ilyen ügyben.
A haltermelők terméktanácsa karácsony előtt levélben kérte a cégeket, hogy hagyjanak fel a dömpingáras értékesítéssel, és 459 forint helyett 550-600 forintért adják az élő pontyot, ám válaszul az egyik hipermarketlánc 439 forintért árulta a terméket.
