A társaság erről levélben értesítette az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt.-t, amely tegnapi igazgatósági ülésén tudomásul vette a döntést - derül ki az ÁPV közleményéből. A cég a szerződés felbontását az idén januártól bevezetett környezetterhelési díjnak a Vért gazdálkodására gyakorolt hatásával indokolta, amely információnk szerint az erőműtársaság esetében milliárdos nagyságrendű többletkiadást jelent. A VEBF egyébként hárommilliárd forintot fizetett volna a Vértesi Erőmű többségi részvénypakettjéért – részletek a NAPI Gazdaságban.
