BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem kellett a Vértesi Erőmű

Mégsem veszi meg a Vértesi Erőmű (Vért) Rt.-t a Kapolyi László MSZP-s országgyűlési képviselő nevével fémjelzett Vértes Energia Befektetési és Fejlesztő (VEBF) Kft.

2004. február 13. péntek, 11:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A társaság erről levélben értesítette az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt.-t, amely tegnapi igazgatósági ülésén tudomásul vette a döntést - derül ki az ÁPV közleményéből. A cég a szerződés felbontását az idén januártól bevezetett környezetterhelési díjnak a Vért gazdálkodására gyakorolt hatásával indokolta, amely információnk szerint az erőműtársaság esetében milliárdos nagyságrendű többletkiadást jelent. A VEBF egyébként hárommilliárd forintot fizetett volna a Vértesi Erőmű többségi részvénypakettjéért – részletek a NAPI Gazdaságban.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet