BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gázkvóta-pénzből zöldül a Nitrokémia

A Nitrokémia 2000 Rt. üvegház-hatású gázok kibocsátási kvótáit értékesítette egy nyugat-európai cégnek, a bevételt környezetvédelmi célú projektre fordítja a vegyipari vállalat.

2004. január 28. szerda, 12:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nitrokémia 2000 Rt. a napokban kötött megállapodást egy meg nem nevezett nyugat-európai társasággal 2006 és 2007 évekre vonatkozó, összesen 20 ezer kvóta két részletben történő átadásáról, 12,30 eurós, illetve 12,50 eurós darabonkénti egységáron.

A tranzakció az EU 2005 január 1-jén életbe lépő új kibocsátás-kereskedelmi rendszere alá tartozik, melyben a tagállamok kormányai üvegházhatású gáz kibocsátási jogosultságokat, azaz kvótákat osztanak szét a rendszerben kötelezően részt vevő vállalatok létesítményei között.
A kvótákkal a kibocsátási megfelelésük biztosítása érdekében a cégek szabadon kereskedhetnek majd, így hiány esetén a piacon vásárolhatják meg a szükséges mennyiséget, többlet esetén pedig ott értékesíthetik azt.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet