Az MTV telephelyét egy tavaly júliusban kelt szerződés alapján használhatja a köztévé konkurense. A megállapodást annak idején Ragáts Imre kötötte az RTL-nek beszállító IKO Productionnal, de akárcsak a reklámidő-értékesítés esetében, ezúttal is kuratóriumi jóváhagyás nélkül. A testület mellőzését azzal indokolta a tévéelnök, a szerződés értéke nem éri el a testületi jóváhagyáshoz kötött 300 millió forintos értékhatárt. Az IKO valóban csak 125 millió forintot fizet a bázis használatáért, de mivel a produkciós iroda egyoldalúan meghosszabíthatja a szerződést, az gyakorlatilag határozatlan idejű, így értéke is nehezen becsülhető.
A konkurenciával kötött szereződésről az MTV felügyelőbizottsága megállapítja, az a színvonalas saját belső gyártást szinte teljesen ellehetetleníti, hiszen a köztévé lemond az erre egyedül alkalmas stúdiójáról.
