BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ingyen dolgozik az új Postabank-vezetés

Két kivétellel tiszteletdíj nélkül végzik majd munkájukat a Postabank frissen megválasztott it- és fb-tagjai. További változás, hogy az fb jogköre jelentősen kibővült.

2003. december 4. csütörtök, 12:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Erste Bank AG által javasolt igazgatósági (it) és felügyelő bizottsági (fb) tagokat delegálta a vezető testületekbe a Postabank Rt. rendkívüli közgyűlése. A nyolcfős it tagjai közül csak Szivi László, a Magyar Posta vezérigazgató-helyettese és Rudnay János, a Nemzetközi Vállalatok Magyarországi Egyesületének elnöke évi 4,8 millió forintnyi tiszteletdíjban, a többi szakember és az fb tagjai honorárium nélkül végzik munkájukat. A közgyűlés olymódon módosította a társaság alapszabályát, hogy az a korábbiaknál lényegesen nagyobb jogkört biztosít a társaság fb-jének, amely így kvázi irányítja majd a hitelintézetet. A közgyűlés leszavazta azt a kisrészvényesi javaslatot, hogy maradjon benn az alapszabályban az alaptőkeemeléskor a részvényesek számára adható jegyzési elsőbbség joga.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet